Awanturnic ,tym razem, przyszło zaledwie kilka,co bystrzejsze domyśliły się o co w tym wszystkim chodzi….Śpiewano wulgarnie przerobione kolędy i wykrzykiwano obelżywe hasła pod adresem rządzących…..przechodnie patrzyli z politowaniem,pewien starszy pan mocno zastanawiał się,czy w tej sytuacji nie należy przypadkiem wezwać lekarza,wiadomej specjalności,jednak zrezygnował,stwierdził,że nie warto….Kolędy należą do kultury narodu,kultury języka są nieodłącznym elementem liturgii mszy świętej,w okresie Bożego Narodzenia.Śpiewano je,ze łzą w oku podczas zaborów,w obozach,łagrach ,w obozach dla internowanych.Były zakazane w szkołach przez komunistów,pamiętam czasy kiedy kolędy w Szkole Podstawowej nr 2 śpiewały z uczniami tylko pani Elżbieta Ulaczyk i pani Maria Przybysz.Kolędy są dla Polaków świętością drwienie z nich to obaza uczuć religijnych!!Na ten przedświąteczny czas życzę gasnącemu ,tak zwanemu strajkowi kobiet ,mądrości i roztropności.

Napisane przez Agnieszka Stój

Artykuł skomentowało 10 użytkowników

 1. Antek

  W tym wyjątkowym czasie życzę samych radosnych chwil i oczywiście zdrowia dla wszystkich a tzw.pani prowadzącej śpiew z koleżankami i zniewieściałym chłopcami którzy w centrum naszego miasta próbowały na nutę kolęd obrazić wszystkich wierzących OPAMIĘTANIA tym be bee beee … Beeee

  • Zbyszek

   Na obrażaniu uczuć patriotycznych i religijnych nikt nigdy daleko nie zajechał.
   Można było się przekonać o tym nie jeden raz.
   Za chwilę te istoty będą być może śpiewać inne kolędy.
   Ich hipokryzja sìęga dna.
   Przypomina mi się tu pewna radna, którą rok temu kolędowała z gitarą w naszych społecznościowo lewicowych mediach. WSTYD
   To jest dopiero

   • ***** ***

    Haha obrażanie uczuć religijnych. A kościół może obrażać prawa człowieka między innymi prawa kobiet? Kościół powinien być tam gdzie jego miejsce a nie w polityce. Dlaczego kościół zabrania wolnego decydowania o swoim życiu? Tylko ciagle wtrąca się w nie swoje sprawy. Tak jak instytucja kościoła jest traktowana sama sobie na to zasłużyła. A Pani pisowskiej fanatyczce powinien pomóc lekarz od wiadomo czego a nie osobą, które muszą walczyć o wolność.
    Nie Pozdrawiam

 2. Anonim

  O Bożym Narodzeniu pamiętamy Wszyscy katolicy i nie tylko.
  O Tych wulgarnych ”Paniach” i ”Panach”zapomnijmy jak najszybciej.
  ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA LUDZIOM DOBREJ WOLI

 3. Andrzej

  To moze bysmy zaspiewali jakas kolede razem online ,bo o tych demonstrujacych to chyba nie warto nawet pisac

 4. Anonim

  Tak… idea chrześcijańskiego wybaczenia, pochylenia się na drugim człowiekiem, miłości do bliźniego zionie z powyższych komentarzy w każdej literze….
  Wszystkim , bez wyjątku, życzę zdrowia w te Święta i na Nowy Rok, a wszystkim Polakom z PIS-owskimi klapkami na oczach miłości bliźniego wzajemnej, nie plucia jadem! Wydaje się się że zapominacie główne prawdy leżące u podstaw Waszej drogi, a wystarczy posłuchać papieża, najświętszego człowieka od dekad, by wiedzieć jaką ścieżką podążać. Więcej miłości …

 5. Dyzio

  Lewactwo sięgnęło dna. Jestem katolikiem i nie mogę zrozumieć tego zezwierzęcenia (nie obrażając zwierząt) .Ci ,, ludzie ,, są chorzy z nienawiści i uważam że w tym przypadku nie zaszkodziło by wiadro zimnej wody na głowę.

 6. Stefan

  Panie Anonim może te uwagi skieruje Pan do tej zagubionej resztki obrażającej nie tylko katolików ale wszystkich chrześcijan? Nasza tolerancja ma swoje granice i lepiej będzie dla wszystkich jeżeli powstrzyma się Pan z pouczaniem nas co jest dobre a co złe. Nie zauważyłem aby katolicy rzucali wulgaryzmami czy innym chamskim słowem w publicznej przestrzeni.